Генеалогічне дерево

писать hehe_1891 Опубликовано в: БЛОГ ИНТЕРНЕТ-ПОРТАЛА "ИЗУЧИ СВОЮ ИСТОРИЮ" Дата создания : 2016-07-25 Просмотров : 1553 Комментарий : 0

Приклад готової роботи по вивченню родословної \ Пример готовой работы по изучению родословной.

Генеалогічне дерево

Б.........О. Б. 

Материнська лінія К... походить з козаків с. К... Хорольського району Полтавської області (див. Додаток № 1). Прізвище К... походить від слова К...., що означає ручний кошик, сплетений з лубу (спідня кора дерева) або лози.

Зустрічається також три інших варіанти даного прізвища — К......, К...., К.....

Мати — Б.......... (К.........) Мотрона Петрівна. Народилася  1927 року.

Дід – К.... Петро Іванович ймовірно народився 1892 року в с. К.....

 1913 року він починає службу на Чорноморському флоті у складі ескадреного міноносця «Дерзкий».

Був нагороджений трьома Георгіївськими хрестами:

Перший хрест  3 ступеня отримав під номером ***

1.      Другий хрест 4 ступеня отримав під номером ***. У документі про нагородження комендора есмінця «Дерзкий» К..... Петра вказано, за що він отримав нагороду :«...За меткую стрельбу, храбрость, отличную распорядительность и самоотверженную работу по исправлению повреждения машины и по заделке пробоин, нанесенных неприятельским крейсером «Бреслау» в ночном бою 29 мая 1915 года» 

1.     Третій хрест був присуджений наказом командування Чорноморського флоту № 601 від 29. 06. 1916 року «К.....  Петру, старшему Комендору ЭМ «Дерзкий» за номером ***». «Будучи наводчиком у орудий, своими отличніми действиями, хладнокровием и распорядительностью, енергичным огнем уничтожил два неприятельских судна».

Ймовірно, що 1917 року він повертається на Полтавщину і продовжує  службу як молодший міліціонер Хорольської повітової міліції.

 

 

 1931 року Петру Івановичу було винесено вирок суду на підставі постанови Ради Народних Комісарів і Центрального Виконавчого Комітета від 01. 02. 1930 як куркулю.

Після винесення  вироку він був висланий на 10 років (1931-1941) до села Княжпогост, Желєзнодорожного району, Автономної Радянської Соціалістичної Республіки Комі.

З 1941 по 1943 роки перебував в ув'язненні в м. Воркуті.

 

Батька Петра Івановича К.......  звали Іван Павлович К..... (прадід), 1865 р. н., який проходить в документах як член родини, репресованої радянською владою.

Як вдалося з'ясувати,  рід Б..... походить з козацького роду з містечка Липці (див. додаток № 2).

Всі досліджені представники родини Б..... були православного віросповідання; в документах фігурують як  козаки (черкаси), посполиті, казенні селяни, військові, піддані поміщиків Черняка і Греросулової.

У містечку Л..... проживають щонайменше з середини 18 століття.

В третій чверті 18 ст. родина Б..... належала  до приходу Покровської і Миколаївської церкви. Починаючи з 19 ст. Б..... значаться як прихожани тільки Миколаївської церкви.

 

 

Батько  — Борис Григорович Б...... Народився 1920 року в м. Харкові. Учасник Другої світовової війни. 06. 04. 1985 року був нагороджений «орденом Отечественной войны 1 степени» (номер нагородного документа  - **)

Дід — Б..... Григорій Пилипович. Був одружений з Уляною Б..... (бабуся).

 

Прадід — Пилип Іванович Б...... В документах значиться як «казенный крестьянин». Був одружений з Мотроною Степанівною Б..... (прабабуся).

Окрім сина Григорія (дід),  в них були діти:

 

·         (двоюрідний дід) Яків Пилипович Б..... Народився 30. 04. 1889 року. Його хрещеними батьками були Яків Мойсейович Шабельник і Євдокія Іванівна Челомбітько. (див. додаток № 3)

·         (двоюрідний дід) Дмитро Пилипович Б...... На початку 1920-х років Дмитро Пилипович Б..... брав активну участь у розкуркуленні селян.

·         (двоюрідна бабуся) Акилина Пилипівна Б..... Народилася 1886 року. Померла у віці 3-х років 27. 08. 1889 року від скарлатини.

Прапрадіда звали Іван Матвійович Б...... Народився 14. 11. 1800 року. Його хрещеним батьком був Григорій Михайлович Шабельник.  Іван Матвійович був одружений зі Степанидою Михайлівною Б..... (прапрабабуся). У них,  окрім сина Пилипа , був ще один син:

 

·        (двоюрідний прадід) Роман Іванович Б...... Народився 01. 10. 1854 року.

 

У прапрадіда Івана Матвійовича Б..... був рідний брат Василь Матвійович Б..... (двоюрідний прапрадід). Він був одружений з Варварою Андріївною Б....., яка народилася в 1819 році, а померла 19. 11. 1889 року у віці 70-ти років «от старости».

20. 01. 1851 року в них народилася донька Ксенія (триюрідна прабабуся). Хрестив її Семен Павлович Б......

 

Прапрапрадіда звали Матвій Васильович Б..... Народився в 1772 році.  Був одружений з Пелагеєю Федорівною Б...... (прапрапрабабуся). Окрім сина Івана,  у них був син Самуїл, який народився 20. 08. 1794 року. Хрещеними батьками були прихожани церкви Різдва Христового містечка Л..... Михайло Миколайович Шабельник і Марія Осьмачка.

 

Прапрапрапрадіда звали Василь Дмитрович Б...... Він народився в 1751 році. Був одружений з Агафією Василівною Б..... (прапрапрапрабабуся). В документах за другу пол. 18 ст. вони значаться як прихожани Миколаївської церкви. Ймовірно, що проживали в одному будинку  разом з меншим братом Василя Дмитровича Афанасієм, який теж був прихожанином Миколаївської церкви.

У нього був хрещений син Максим Михайлович Шабельник, якого хрестив 13. 08. 1799 року.

 

Прапрапрапрапрадіда звали Дмитро Авакумович Б...... Народився в 1725 році Був одружений з Параскою Тихонівною Б...... (прапрапрапрапрабабуся), яка народилася в 1726 році. Були прихожанами Покровської церкви.

У них окрім сина Василя (прапрапрапрадіда) були діти:

 

·           (двоюрідний прапрапрапрадід) Афанасій Дмитрович Б...... Народився в 1755 році.

·             (двоюрідний прапрапрапрадід) Максим Дмитрович Б...... Народився в 1756 році. Був одружений з Ксенією Мартинівною.

 

                                               В 1780 році в них народився син Яків (триюрідний прапрапрадід). 06. 02. 1800 року він одружився з 17-річною Ганною Степанівною Кравченко (1783 р. н.). Вдруге був одружений з Мотроною Степанівною. В шлюбі з нею 22. 01. 1827 року  народився син Тимофій (чотириюрідний прапрадід). Хрещеним батьком його був пономар з с. Циркулі Петро Шаботинський.

                       Також в Якова Максимовича був старший син Зіновій (чотириюрідний прапрадід). Зіновій був одружений з Наталією Максимівною Б...... В 1827 році в них народився син Петро.

                       Іншого сина звали Лук'ян Б..... (чотириюрідний прапрадід). В документах згадується як «крестьянин помещика Павла Черняка». Він був одружений з Іриною Євдокимівною. 03. 08 1851 року в них народився син Антон. Його хрещеними батьками були вільновідпущений селянин поміщика Маньковського Антон Олексійович Борзов і Олександр Васильович Піддубко.

                        В Якова Максимовича був хрещений син, житель м. Харкова Микола Андрєєв.

          Іншого хрещеного сина Якова Максимовича був Василь Олексійович Водоп'янов. В документі, де згадується про подію хрещення,  Яків Максимович значиться як «подданый умершего помещика корнета Карпа Андреевича Черняка»

              Помер Яків Максимович Б..... 19. 08. 1851 року у віці 70 років.

 

                            08. 02. 1794 року в Максима Дмитровича Б...... народилася донька  Ксенія  (триюрідна прапрапрабабуся). Її хрещеними батьками були Василь Федорович Радченко і Марфа Дмитрівна Колесникова.

                            05. 05. 1798 року в них народився син Тимофій (триюрідний прапрапрадід) («у подданого Максима Дмитриева сына Б..... и жены его Ксении Мартыновой дочери сын Тимофей родился»). Хрещеним батьком його був Микита Микитович Рачок. Тимофій Максимович був одружений з Марією Петрівною Б...... В 1827 році в них народилася донька Марія.

 

·     (двоюрідний прапрапрапрадід) Олексій Дмитрович Б...... Народився в 1759 році.

·     (двоюрідний прапрапрапрадід) Іван Дмитрович Б...... Народився в 1765 році. Був одружений з Анастасією Федорівною. 03. 03. 1797 року в них народився син Герасим. Його хрещеним батьком був Микола Моїсеєвич Колесников. Помер Герасим у віці 3-х років 11. 09. 1800 року.

Судячи з усього,  в період між 1797 і 1800 роками він одружився вдруге, так як 18. 06. 1800 року в нього народилася донька Февронья (триюрідна прапрапрабабуся) і в графі матері вже вказується Наталя Федорівна Б......

У Івана Дмитровича Б...... була хрещена донька Пелагея Гнатівна Ричка, яку він хрестив 01. 05. 1795 року. В документі зберігся запис щодо цієї події: «У подданого Игната Моисеева сына Рычки и жены его Ксении Герасимовой дочери дочь Пелагея родилась. Крестилась, а восприемниками были того же прихода Иоан Димитриев сын Б..... и жена Ирина Яковлевна дочь Патова» (див. додаток № 5)

 

·      (двоюрідний прапрапрапрадід) Григорій Дмитрович Б....... В документах значиться як «казенный обыватель».  Був одружений зі Степанидою Федорівною Б.......

                 08. 07. 1794 року в них народився син (триюрідний прапрапрадід) Препохвій. Його хрещеними батьками були Никифор Семенович Багрій та Агафія Трохимівна Бахмутова.

 

                  1795 року  народився син (триюрідний прапрапрадід) Прокопій. Помер у віці 4-х років в 1799 році.

 

                 08. 05. 1797 року  народився син Іван (триюрідний прапрапрадід). Його хрещеним батьком був Федір Кирилович Удовин. В документах значився як «крестьянин помещицы поручицы Греросуловой»

Був одружений з Параскою Леонтіївною. У шлюбі з нею народилася донька Ксенія в 1851 році. Її хрестив вільновідпущений селянин Володимир Євдокимович Бабенко.

 

                 Також мали сина Гордія Григоровича (триюрідний прапрапрадід), який був одружений з Вассою Іванівною. 09. 11. 1844 року в них народилася донька Мотрона (чотириюрідна прапрабабуся).

 

 

·     (двоюрідна прапрапрапрабабуся) Софія Дмитрівна Б....... Народилася в 1761 році.

 

У Дмитра Авакумовича Б...... був рідний брат Яків Авакумович Б..... (двоюрідний прапрапрапрапрадід), який народився в 1739 році. Був одружений з Катериною Григорівною Б......, яка народилася в 1740 році. В них були діти:

·       (триюрідна прапрапрапрадід) Федір Якович Б...... Народився в 1763 році.

·       (триюрідна прапрапрапрабабуся) Фекла Яківна Б...... Народилася в 1755 році.

·       (триюрідна прапрапрапрабабуся) Марія Яківна Б...... Народилася в 1757 році.

·       (триюрідна прапрапрапрабабуся) Наталя Яківна Б...... Народилася в 1760 році.

·       (триюрідна прапрапрапрабабуся) Васса Яківна Б...... Народилася в 1769 році.

 

 

 

Прапрапрапрапрапрадіда звали Авакум Б....... Народився наприкінці 17 ст.

 

У Авакума Б...... були брати (двоюрідні прапрапрапрапрапрадіди) Федір, Прокопій, Самійло та сестри (двоюрідні прапрапрапрапрапрабабусі) Ксенія та Євдокія. У сповідній книзі за 1733 рік містечка Л..... всі вони значаться як козаки.

 

У Прокопія Б..... був син Михайло (триюрідний прапрапрапрапрадід), який народився 08. 11. 1733 року. Він був одружений з Пелагеєю Данилівною Б....., яка народилася в 1737 році. У них були діти:

·     (чотириюрідний прапрапрапрабабуся) Анастасія Михайлівна, 1757 р. н.

·     (чотириюрідна прапрапрапрабабуся) Єфросинія Михайлівна, 1768 р.н.

·       (чотириюрідний прапрапрапрадід) Омелян Михайлович. Був одружений з Катериною Іванівною, яка народилася в 1772 році, а померла в 1827 від гарячки.

 

                13. 03. 1800 року в них народилася донька Євдокія. (див. додаток № 6)

 

                 Вони мали сина Андрія Омеляновича, який був одружений з Марією Сидорівною. В цьому  шлюбі  1827-го року народилася донька Наталія. В 1843 р в них народилася донька Катерина, яка померла у віці одного року «від кашля».

 

                        Також в них був син Павло Омелянович Б....., якй був одружений з Феодосією Трохимівною. У них були діти:

·         1849-го року народилася донька Олена, яка у віці 2-х років 21. 10. 1851 року померла «від золотухи».

·                        22. 03. 1844 року в них народився син Федір. В документах згадується як канонір та бомбардир. Був одружений з Анісією Никифорівною. 18. 07. 1869-го року в них народився син Ілля. В 1879 році народився син Іван, який помирає у віці 4-х років від скарлатини.

 

В документах за 1869 рік Павло Б...... згадується як свідок на весіллі у 47-річного державного селянина Мирона Романовича Челомбітька та 46-річної Агафії Миколаївни Бахмутової.  Для обох цей шлюб був другим.

 

·      (чотириюрідний прапрапрапрадід) Юхим Михайлович Б...... Народився в 1782 році. 13. 02. 1800 року він одружився з 18-річною Юхимією Іванівною Бабенко.

 Їх син Антон був одружений з Іриною Іванівною Б...... 27. 12. 1844 року в них народився син Степан. 21. 07. 1851 року народився син Ілля. Його хрещеними батьками були Мирон Іванович Баранніков і дружина Василя Матвійовича Бакуменка Варвара Андріївна.

Іншого сина Юхима Б..... звали Микита, який був одружений з Акилиною Василівною Б...... В них були діти:

·         18 (хрещена 20). 02. 1869 року народилася донька Ганна. Її хрещеними батьками були казенні селяни Юхим Степанович Челомбитько та Марія Данилівна Закулиха.

·        В 1866 році народився син Афанасій. Помер від віспи в 1869 році.

Ще один син Юхима Михайловича Юхим був одружений з Феклою Антонівною. В них були діти:

·         05. 06. 1869-го року в них народився син Омелян. Його хрещеними батьками були унтер-офіцер Микола Євстафійович Вецил та казенна селянка Ганна Андріївна Коваленко.

·        Донька Агрипина   1888 року  народила незаконнонароджену дитину Дарію, яка померла 27. 11. 1889 року від скарлатини. В докуметі про смерть дитини Агрипина згадується як «непокрытая девка».

 

У документах за 1771 рік вказано, що у «черкаса (козака) Михайла Б..... були племінники»:

·    (чотириюрідний прапрапрапрадід) Василь, який народився в 1746 році. Був одружений з Євдокією Семенівною Б...... Мав доньку Анастасію, 1770 р. н. В одному будинку  з ними мешкала  і його 60-ти річна мати — Васса Дем'янівна Б....., яка була вдовою.

·    (чотириюрідний прапрапрапрадід) Дем'ян, який народився в 1748 році. Був одружений з Єлизаветою Б....., в шлюбі з якою у нього народилася донька Агафія, 1770 р.н.

·    (чотириюрідний прапрапрапрадід) Данило. Народився в 1756 році.

 

Додаток № 1

 

Історичні відомості про малу батьківщину Петра Івановича К...... (К.....)

 село К......

Хутір К..... в історичних документах за 19 століття певний час називався хутір Єньковський. До 1860-х років він входив до складу Худоліївської волості Хорольського повіту Полтавської губернії. Як сказано в книзі «Населенные места Полтавской губернии» за 1900 рік, К..... вже входила до складу Єньківської волості Хорольського повіту Полтавської губернії.

Відстань від с. Єньки (волосного центру) скаладала 2 версти, а від повітового міста Хорола — 9.

Станом на 1860-ті роки кількість дворів нараховувала 60. Чоловіків проживало 215, а жінок — 198. Всього населення складало 413 людей.

Церкви в селі не було, а тому прихожани К..... входили до церкви села Андріївка. Як сказано в книзі «Клировая книга Полтавской губернии» за 1902 рік:

         «Села Андреевки Вознесенская церковь, холодная, построена в 1863 году старанием помещицы Елены Семеновны Третьяковой; колокольни нет; церковная библиотека; в приходе церковно-приходская и три земских школы; дом для квартиры священника; земли ружной — 3 дес. усадебной и 35 дес. 1923 кв. саж. пахотной; жалованья в год священнику 160 руб., псаломщику 36 руб., церковь от Консистории в 110 верстах.

Прихожан 1228 мужского пола и 1167 женского пола.

В приход входят хутора: Еньковский, Вязовка, Вершинно-Еньковский, Дубовый, Третьяковый и Цилюриковый Байрак.

Священник Иван Прокопьевич Кривусев — в сан священника 1888 г., набедренник 1898 г.

Псаломщик — диякон Григорий Маркович Пономаренко — в сан 1899 г.

Церковный староста козак Степан Иванович Никитенко. »

 

Під час революції 1905-1907 років селяни домоглися у місцевого поміщика зниження орендної плати за землю та підвищення оплати праці батраків.

Під час Голодомору 1932-1933 років точна кількість загиблих людей невідома, однак на сьогоднішній день вдалося встановити 9 імен замордованих:

·        Горпина Горбань

·        Марія Юхимівна Данилейко

·        Юхим Махтейович Данилейко

·        А. Г. Данилейко

·        В. Данилейко

·        Артем Іванович Звірко

·        Василь Федотович Кузуб

·        Ганна Кузуб, колгоспниця

·        Макар Кузуб

В радянські часи К..... входила до сільради с. Андріївка. Там розташовувався колгосп ім. Ілліча, який мав 7613 га землі, в тому числі 6361 га орної. Господарство спеціалізувалося на відгодівлі свиней.

В Андріївці була середня школа, палац культури, бібліотека; лікарня на 25 ліжок.

 

Додаток № 2

Історичні відомості про село Л....

Село засноване на початку 1655 року. Тут осіло близько 800 втікачів з Придніпров'я. В 1658 році і по 1765 рік Л..... стало сотенним містечком Харківського полку. 

Прапор Харківського полку

У 1765–1780 рр. — центр Л....... комісарства.

Станом на 18-19 ст. в с. Л...... було три церкви — Миколаївська, церква Різдва Христового та Покровська.

 У 1780–1796 рр. — казенна слобода Харківського повіту Харківського намісництва: станом на 1779 р. мала 1479 мешканців — 1431 «військового обивателя» і 48 циган. Містечко мало власну символіку: сотенний прапор (з зображенням Святого Юрія Звитяжця) і печатку сотенного правління (з зображенням коня).

За даними на 1864 рік,  у казенній слободі, центрі Л..... волості Харківського повіту,  мешкало 3962 особи (1964 чоловічої статі та 1998 — жіночої), налічувалось 1272 дворових господарства, існували 3 православні церкви, училище, етапне приміщення, станова квартира, відбувалось 6 ярмарків на рік та базари.

Список ярмарків в містечку Л.....:

1.     На вербну неділю відбувався  Вербний  ярмарок. Товару привозилося на суму приблизно  2000 рублів, а продавалось на 1000

2.     В неділю св. Фоми відбувався  Проводський  ярмарок. Товару привозилося на суму приблизно  5000 рублів, а продавалось на 3000

3.     9 травня відбувався  Миколаївський ярмарок. Товару привозилося на суму  приблизно  800 рублів, а продавалось на 300

4.     29 червня відбувався  Петропавлівський  ярмарок. Товару привозилось на суму майже  880 рублів, а продавалось на 400

5.     8 листопада відбувався  Михайлівський  ярмарок. Товару привозилось на суму  1000 рублів, а продавалось на 600

6.     6 грудня відбувався  ярмарок  Миколаївський. Товару привозилось на суму  2000 рублів, а продавалось на 1400.

 

Станом на 1914 рік кількість мешканців зросла до 10211 осіб.

 

У  радянську добу село було центром сільської ради. Станом на другу половину 20 ст. населення становило  3330 чоловік.

У Л..... містився другий відділок заводу «Н........», який спеціалізувався на овочево-молочному виробництві; швейна фабрика, для якої у післявоєнний період були побудовані нові корпуси і цехи, оснащені найдосконалішими машинами, поточними і конвеєрними лініями.

Додаток № 3

Запис про народження Я. П. Б......... від 30. 04. 1889 року

 

Додаток № 4

Запис про смерть «жены войскового обывателя

Емельяна Михайловича Б..... Екатерины Ивановны». 1827 р.

Додаток № 5

Запис про хрещення Іваном Дмитровичем Б..... Пелагеї Гнатівни Рички 01. 05. 1795 року. «У подданого Игната Моисеева сына Рычки и жены его Ксении Герасимовой дочери дочь Пелагея родилась. Крестилась, а восприемниками билы того же прихода Иоан Димитриев сын Б.... и жена Ирина Яковлевна дочь Патова»

Додаток № 6

Запис про народження Євдокії Омелянівни Б..... 13. 03. 1800 р.

Додаток № 7

Запис про склад родини Михайла Прокоповича Б...... 1773 рік.

Додаток № 8.

Запис про склад козацької родини Б..... за 1733 рік

Оставить комментарий

Captcha